Tlačová správa

Nový dizajn a zvýšená bezpečnosť distribučného radu vozidiel Renault Trucks

2min
Novy dizajn D
Nový dizajn distribučného radu vozidiel Renault Trucks

Renault Trucks predstavuje nový dizajn svojho modelového radu, ktorý čerpá inšpiráciu z ľahkých úžitkových a ťažkých nákladných vozidiel francúzskeho výrobcu. Modely Renault Trucks D, D Wide, C 2.3 a Renault Trucks D a D Wide E-Tech sú pomyselným mostom medzi týmito dvoma radmi.  Okrem nového dizajnu bolo pridaných množstvo nových funkcií na zvýšenie bezpečnosti vodičov a účastníkov cestnej premávky.

Vývoj dizajnu exteriéru

Nový dizajn vozidiel D a D Wide, vytvorený dizajnérskym tímom Renault Trucks, odráža jasné vizuálne prepojenie medzi úžitkovýmii a ťažkým radom vozidiel značky. LED svetlomety v tvare písmena C vytvárajú nový svetelný podpis prevzatý z automobilového priemyslu a zdôrazňujú estetické spojenie s úžitkovými vozidlami. Renault Trucks D a D Wide tiež preberá dizajnové prvky špecifické pre modelový rad ťažkých vozidiel v podobe novej hornej masky chladiča a tvaru "π" v prednej časti vozidla, ktorého veľkorysý priestor umožňuje dopravcom prezentovať sa.

V 100% elektrických vozidlách Renault Trucks D a D Wide E-Tech podčiarkuje plne lakovaná predná časť vozidla vrátane masky chladiča výrazný vizuálny rozdiel. Okrem toho ho zdobí grafický prvok v podobe tenkého E-Tech pruhu, ktorý zvýrazňuje celkový vzhľad vozidla. Distribučný rad vozidiel hrdo nesie nové logo značky.

Nové funkcie pre vyššiu bezpečnosť v mestskom prostredí

V rámci aktivít súvisiacich so zberom komunálneho odpadu, distribúciou tovaru alebo stavebných materiálov jazdia vozidlá Renault Trucks D a D Wide, C 2.3, Renault Trucks D a D Wide E-Tech často v husto osídlených centrách miest, kde je nedostatok priestoru. S cieľom znížiť stres vodičov, zvýšiť ich bezpečnosť a bezpečnosť ich nákladu, ako aj ostatných účastníkov cestnej premávky, spoločnosť Renault Trucks vybavila svoj distribučný rad novými bezpečnostnými prvkami.

Madlá a umiestnenie spätných zrkadiel boli upravené tak, aby zlepšili výhľad z vozidla a uľahčili prejazd úzkymi uličkami. Senzory a kamery umiestnené okolo celého vozidla poskytujú informácie v reálnom čase a v prípade potreby upozornia vodiča, vďaka čomu je jazda bezpečnejšia a jednoduchšia.

Bezpečnosť na ceste výrazne zvyšuje aj celý rad systémov, ako je automatické monitorovanie tlaku v pneumatikách, varovanie pred vybočením z jazdného pruhu a varovanie pred prekročením rýchlosti. Pre lepšiu viditeľnosť a bezpečnú jazdu sú vozidlá vybavené novými spätnými zrkadlami.

Set canonical URL
Off