Tlačová správa

Renault Trucks digitalizuje interiéry kabín a posilňuje bezpečnostné prvky v ťažkých nákladných vozidlách

3min
Interier TCK2024
Digitalizovaný interiér a nové bezpečnostné prvky

Značka Renault Trucks predstavila významné vylepšenia v oblasti pohodlia a bezpečnosti vodičov vo svojich ťažkých úžitkových vozidlách modelových radov T, T High, C & K. Výrobca optimalizoval vnútorné vybavenie kabíny tak, aby spájalo pohodlie a ergonómiu, a vybavil svoje nákladné vozidlá pokročilými technológiami asistencie vodičovi na zvýšenie bezpečnosti na cestách. Všetky tieto funkcie budú k dispozícii aj pre plne elektrické modely Renault Trucks T & C E-Tech.

So záväzkom neustáleho zlepšovania svojich vozidiel ponúka Renault Trucks vodičom  bezpečnejšie, funkčnejšie a pohodlnejšie pracovné prostredie. Pre tento účel výrobca inovuje svoj rad ťažkých nákladných vozidiel Renault Trucks T, T High, C & K novými bezpečnostnými prvkami a prepracúva vybavenie kabíny pre ešte väčšie pohodlie za volantom aj počas prestávok. Tieto inovácie budú k dispozícii aj na vozidlách Renault Trucks T & C E-Tech, ktoré boli práve uvedené na trh.

Optimalizovaná jazda a pohodlie na palube

Kabíny vozidiel sú optimalizovaná tak, aby poskytovali vodičom príjemnejšie pracovné prostredie, ktoré kombinuje ergonómiu, pohodlie na palube a produktivitu.

Prístrojová doska je vybavená novým 12-palcovým nastaviteľným hlavným digitálnym displejom, ktorý dopĺňa sekundárny multifunkčný dotykový displej s intuitívnym rozhraním Android Automobile pre rýchly prístup k aplikáciám. Vodiči môžu úplne bezpečne používať ovládacie prvky na volante na ovládanie funkcií hlavného displeja a sekundárnej obrazovky vrátane telefónnych hovorov a ovládania hudby. Pre ešte väčšie pohodlie sa na obrazovke zobrazuje aj navigácia a zábery z kamery. Vozidlá môžu byť vybavené aj bezdrôtovou nabíjačkou telefónu.

Pre optimálny jazdný komfort môže byť volant potiahnutý kožou, palubná doska vozidiel Renault Trucks T, T High, C & K môže byť kompaktná alebo panoramatická v sivej alebo čierno-červenej. Poťahy sedadiel môžu byť textilné alebo v kombinácii kože a textilu. Elektrické modely Renault Trucks T & C E-Tech ponúkajú na výber výraznú modrú alebo červenú povrchovú úpravu prvkov interiéru.

Renault Trucks T, T High, C & K a Renault Trucks T & C E-Tech sú vybavené vynoveným stĺpikom riadenia, ktorý je možné nastaviť v troch smeroch. To znamená, že vodiči si môžu nastaviť polohu, ktorá im najviac vyhovuje, prispôsobenú ich osobným preferenciám. Stĺpik riadenia je možné nastaviť pomocou ovládača v podlahe ovládaného jednou nohou, ktorý umožňuje nastaviť polohu aj sklon volantu. Presne a bezpečne s oboma rukami na volante s okamžitým uzamknutím správnej polohy.  

Pokročilé technológie pomocných asistentov riadenia

Modelový rad ťažkých nákladných vozidiel Renault Trucks 2024 prináša najnovšie pomocné technológie asistentov riadenia a najúčinnejšie systémy núdzového brzdenia na zaistenie bezpečnosti vodičov, ich nákladu aj ostatných účastníkov cestnej premávky.

Senzory a kamery sú umiestnené okolo celého vozidla, čím sa zväčšuje zorné pole vodiča. Tieto zariadenia pomáhajú zaistiť bezpečnosť účastníkov cestnej premávky, zjednodušujú manévre a znižujú riziko nehôd. Voliteľne je možné pridať až päť kamier na monitorovanie okolia vozidla, jeho nákladu alebo točnice počas napájania.

Vodiči sú automaticky informovaní o tlaku v pneumatikách nákladného vozidla a návesu a v prípade akýchkoľvek anomálií ich snímač upozorní, čím sa zabráni nadmernej spotrebe paliva alebo prefúknutiu pneumatík. Vozidlá sú tiež vybavené systémom varovania pred prekročením rýchlosti (ISA) s kamerou, ktorá rozpoznáva rýchlostný limit a varuje vodičov, ak ho prekračujú, čím sa predchádza nehodám a pokutám.

Pre zaistenie maximálnej bezpečnosti môžu byť vozidlá Renault Trucks T, T High, C & K vybavené airbagom vodiča v kombinácii s predpínačom bezpečnostných pásov (štandardne pre Renault Trucks T & C E-Tech).

V neposlednom rade výrobca ponúka na ešte výraznejšie zníženie spotreby paliva, a tým aj emisií CO2, systém založený na mapách Optivision, ktorý prenáša topografické údaje do palubného počítača v priebehu jazdy s cieľom optimalizovať stratégie radenia prevodových stupňov. Súčasťou balíka sú aj moduly Check and Map softvéru na správu vozového parku Optifleet, ktoré umožňujú riadiť a optimalizovať štýl jazdy a ešte efektívnejšie plánovať jazdy. Táto funkcia je štandardne k dispozícii na vozidlách Renault Trucks T & C E-Tech.

Set canonical URL
Off