Tlačová správa

Renault Trucks otvoril v Lyone nové priestory CampX

2min
CampX Lyon
CampX v Lyone

Renault Trucks otvoril vo svojom sídle v Lyone CampX, nové priestory, určené pre inovácie a spolupráce. Koncept CampX by Volvo Group, ktorý už existuje vo Švédsku, Indii a USA, sa teraz implementuje vo Francúzsku. Jeho poslanímje urýchliť technologické a obchodné inovácie prepojením interných tímov s externými partnermi, najmä startup-mi.

Pri vysokom tempe vo vývine technológií  je zásadné držať krok s najnovšími trendmi udržateľnej mobility, aby naša ponuka zostala relevantná a konkurencieschopná. CampX Lyon vychádza v ústrety ekosystému startup-ov, ktoré sa týkajú 3 oblastí: dekarbonizácia, mestská logistika a prevádzkyschopnosť. Prostredníctvom inovatívnej spolupráce je cieľom CampX vytvárať ešte efektívnejšie technické riešenia, produkty a služby, pre dôležité výzvy v budúcnosti.

CampX by Volvo Group, ktorý sa nachádza v srdci centrály Renault Trucks v Lyone, bol navrhnutý na urýchlenie technologických a obchodných inovácií poskytnutím priestoru a nástrojov, ktoré umožňujú odborníkom Renault Trucks úzko spolupracovať so startup-mi a partnerskými spoločnosťami.

Pre Renault Trucks sú inovácie a spolupráca kľúčovými hnacími motormi podnikania,“ vysvetlil Marc Bourgeois, vedúci CampX Lyon. „Spojenie našich odborníkov s partnerskými startup-mi nám umožňuje urýchľovať inovácie a prinášať nové riešenia, ktoré sú prínosom nielen pre zákazníkov Renault Trucks, ale aj pre priemysel a spoločnosť ako celok“.

CampX Lyon dokázal svoju efektivitu podpísaním 7 partnerských zmlúv a ponukou asi tridsiatich spoločnosti vo svojom portfóliu.  

„Jeden z projektov, na ktorom pracujeme, je zameraný na výrazné zníženie prestojov nákladných vozidiel pre problémy s elektroinštaláciou,“ vysvetlil Marc Bourgeois. „Zdieľanie vedomostí a technológií medzi vybraným startup-om a našimi odborníkmi prinieslo inovatívne riešenie na zvýšenie produktivity našej siete a prispeje tak k lepšej dostupnosti vozidiel našich zákazníkov.“

Pragmatický prístup

Tím CampX je otvorený požiadavkám kolegov z Renault Trucks, ktorí hľadajú technologické alebo obchodné príležitosti spolu s partnermi. Keď sa obe strany spoja, môžu potenciálne vytvoriť partnerstvo za účelom spolupráce a rýchleho nájdenia technického riešenia,“ povedal Marc Bourgeois. CampX Lyon, navrhnutý tak, aby pripomínal mini kampus, ponúka 400 m2 priestorov vhodných na spoluprácu, vrátane tvorivej miestnosti, spoločenskej časti, mini amfiteátra a pracovných staníc, kde môžu tímy Renault Trucks a startupy pracovať počas projektu bok po boku. Všetko je prepojené pomocou najnovších technológií. Koncept CampX, ktorý v roku 2019 vytvorila skupina Volvo Group, do ktorej patrí značka Renault Trucks, sa implementuje aj v závodoch Volvo Group v Göteborgu (Švédsko), Bangalore (India) a Greensboro (USA). CampX k dnešnému dňu umožnil spoluprácu so spoločnosťou Volvo Group viac ako 50 startup-om na celom svete.

Set canonical URL
Off