Tlačová správa

Renault Trucks spúšťa predobjednávky na elektrické vozidlá Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech

Electromobilita

2min
Renault Trucks D E-Tech trailer
ELEKTRICKÉ MODELY RENAULT TRUCKS T A C E-TECH

Renault Trucks spúšťa predobjednávky na elektrické vozidlá Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech, ktoré sú určené pre regionálnu dopravu a stavebníctvo v mestách.

Tieto nové 44-tonové elektrické nákladné vozidlá sa budú vyrábať v závode v Bourg-en-Bresse. Modely Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech je možné predobjednať v sieti Renault Trucks v Európe. Dopravci, ktorí majú záujem o elektrické vozidlo z ponuky francúzskeho výrobcu nákaldných vozidiel, si už teraz môžu zarezervovať prvé výrobné miesta. Začiatok výroby Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech je plánovaný na koniec roka 2023 v Bourg-en-Bresse.

Široká ponuka elektrických motorov a akumulátorov

Na pokrytie požiadaviek regionálnej dopravy a stavebníctva v mestách je možné objednať Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech s dvoma alebo tromi elektromotormi, ktoré poskytujú kombinovaný výkon až 490 kW. V ponuke je široký výber akumulátorov. Vozidlá Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech môžu byť vybavené štyrmi až šiestimi lítium iónovými akumulátormii s výkonom od 390 do 540 kWh. Akumulátory je možné plne dobíjať striedavým prúdom do 43 kW alebo jednosmerným prúdom do 250 kW. Tieto nákladné vozidlá prejdú 300 km na jedno nabitie a až 500 km s hodinovým rýchlym medzinabitím (250 kW).

Akumulátorové články a moduly dodávané spoločnosťou Samsung SDI a budú montované v belgickom Gente v závode spoločnosti Volvo Group, do ktorej Renault Trucks patrí.

Tri typy pomocných pohonov a široká ponuka rázvorov

Pre jednoduchšie prispôsobenie sa akémukoľvek typu nadstavby, a teda aj druhu použitia môžu byť Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech vybavené tromi typmi pomocného pohonu (PTO), elektrickým, elektromechanickým alebo na prevodovke.

Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech s celkovou prípustnou hmotnosťou 44 ton je možné objednať ako ťahač 4x2 a 6x2, s hlbokou kabínou a rázvorom 3 900 mm. Podvozky sú k dispozícii vo verziách 4x2, 6x2 a 8x4 tridem, s krátkou alebo hlbokou kabínou a na výber je jedenásť rázvorov v rozmedzí od 3 900 do 6 700 mm.

Služby navrhnuté pre optimálny výkon

Pre bezproblémovú prevádzku a optimalizovaný výkon prichádza ponuka Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech s celým radom služieb. Pre vozidlá je ideálna servisná zmluva s prediktívniu údržbou Start & Drive Predict, ktorá monitoruje stav akumulátorov a opotrebovanie komponentov, čím predchádza neočakávaným odstávkam vozidla a optimalizuje údržbu. Renault Trucks T E-Tech a C E-Tech môžu využívať službu Optifleet, softvérový nástroj pre správu vozového parku, ktorý umožňuje vodičom plánovať jazdy alebo im prideľovať úlohy na diaľku, informovať zákazníkov o dodacej dobe a monitorovať úroveň nabitia akumulátorov v reálnom čase s cieľom optimalizovať spotrebu energie.

Renault Trucks T E-Techa C E-Tech sú neoddeliteľnou súčasťou kompletného ekosystému pre dekarbonizáciu dopravy ponúkaného francúzskym výrobcom, ktorý pozostáva z individuálnej podpory pre dopravcov pri ich energetickom prechode, od preskúmania a analýzy ich potrieb až po monitorovanie implementácie a prevádzky. Súčasťou tejto analýzy je aj nástroj Simulátor dojazdu, ktorý umožňuje odborníkom značky Renault Trucks analyzovať spotrebu vozidla čo najbližšie k jeho skutočnému použitiu – berúc do úvahy trasu GPS, poveternostné podmienky, užitočné zaťaženie a použitie príslušentva. Výsledky tejto simulácie umožňujú značke Renault Trucks ponúknuť dopravcom konfiguráciu elektrického vozidla s vhodným dojazdom presne podľa jeho potrieb.

Set canonical URL
Off