Tlačová správa

RENAULT TRUCKS T, T HIGH, C & K EVOLUTION 2021

TCK

POHODLNEJŠIE, SPOĽAHLIVEJŠIE A EFEKTÍVNEJŠIE VOZIDLÁ

Renault Trucks v roku 2021 inovuje svoje modelové rady T, T High, C a K a prináša zásadné zlepšenie v oblasti jazdného komfortu, pohodlia na palube, bezpečnosti a produktivity. Ide o najvýznamnejšie inovácie týchto radov od roku 2013, keď boli prvýkrát uvedené na trh.

  • Exteriér vozidla

Renault Trucks v tomto roku mení dizajn exteriéru svojich vozidiel, ktorý pôsobí veľmi sebavedome a atraktívne, najmä vďaka zmene veľkosti svetlometov a zväčšeniu proporcií farebnej časti karosérie. Modernejší a elegantnejší dizajn vozidiel Renault Trucks 2021 zvýrazňuje tiež nová predná maska.

  • Vylepšené pohodlie na palube a pri jazde

Nový nastaviteľný stĺpik riadenia

Vozidlá sú vybavené novým stĺpikom riadenia, ktorý je možné nastaviť v troch smeroch. Vodič si tak môže nastaviť ideálnu polohu pri jazde, ktorá je prispôsobená jeho postave, pracovnej činnosti a osobnej preferencii.

Nastavenie stĺpika riadenia je veľmi ľahké a rýchle vďaka novému režimu ovládania na podlahe. Jediný ovládací prvok umožňuje nastaviť tak polohu, ako aj sklon volantu. Nastavenie pomocou oboch rúk na volante a okamžité uzamknutie zaručuje presnosť a bezpečnosť. Spínacia skrinka bola odstránená a nahradená štartovacím tlačidlom.

Nové modulárne sedadlá

Vodič strávi v priemere deväť hodín za volantom a sedadlá sú tak vystavené veľkej námahe. Preto sú vozidlá Renault Trucks vybavené robustnými sedadlami, ktoré zostanú pohodlné po celý čas prevádzky vozidla a prispievajú ku komfortu vodičov. Renault Trucks prepracoval svoj rad sedadiel a teraz ponúka modulárny rad pre maximálnu flexibilitu, pokiaľ ide o nastavenie a výber variantov. Výrobca tiež predstavuje nové textílie, ktoré boli špeciálne navrhnuté na zaistenie väčšej odolnosti proti oderu a ponúkajú dlhšiu životnosť. Voliteľne je v ponuke tiež variant čiastočne kožených sedadiel.

Viac úložných priestorov

Modelové rady Renault Trucks T, T High, C a K 2021 ponúkajú nové úložné priestory.

Renault Trucks vyvinul konzolu na tablet a smartfón umiestnenú v dosahu vodiča, ktorá umožňuje prístup k niekoľkým zariadeniam súčasne a ich nabíjanie prostredníctvom dvoch zásuviek USB-C. Ďalšou novinkou je tiež zásuvka na dokumenty formátu A4.

Na strane spolujazdca ponúkajú vozidlá dva úložné priestory s objemom 7 litrov (vrátane dvojlitrového priestoru chladeného klimatizáciou).

Vylepšené miesto na odpočinok vodiča

Nákladné vozidlo nie je len pracovným nástrojom vodiča, je tiež miestom, kde odpočíva. Kvalita lôžka je preto zásadná pre jeho dlhšiu životnosť a pohodlie vodiča. Renault Trucks zvýšil hrúbku matraca o 13 %, zdvojnásobil počet pružín zabalených do peny s vysokou hustotou, ktorá poskytuje väčšie pohodlie a lepšiu oporu tela vďaka lepšiemu rozloženiu hmotnosti. Voliteľne je v ponuke tiež vrchný matrac z pamäťovej peny, ktorý je umývateľný. Matrac je oddeliteľný od základne, čo vodičovi uľahčuje manipuláciu.

Pre väčšie pohodlie sa do priestoru lôžka pridali tiež dve zásuvky USB-C, ktoré uľahčujú nabíjanie elektronických zariadení a zároveň ich majú vodiči v dosahu počas odpočinku.

Pre zlepšenie kvality zvuku v kabíne spojil Renault Trucks svoje sily s francúzskym výrobcom Focal, ktorý je dodávateľom hi-fi vybavenia a reproduktorov.

 

  • Zvýšená bezpečnosť vodičov, prepravovaného nákladu a ostatných účastníkov cestnej premávky

Vysoká úroveň bezpečnosti vodičov a účastníkov cestnej premávky bola hlavným cieľom pri vývoji modelových radov Renault Trucks T, T High, C a K.

Nové vozidlá Renault Trucks T, T High a C sú štandardne vybavené LED svetlometmi. LED svetlo sa blíži prirodzenému svetlu, umožňuje vodičom lepšie vnímať kontrasty a farby. Nočná viditeľnosť sa výrazne zlepšuje, čo prispieva k zníženiu rizika nehody. Ďalšou výhodou LED technológie je jej spoľahlivosť a dlhá životnosť. Životnosť LED svetla je až tridsaťkrát dlhšia ako životnosť bežnej žiarovky.

Ďalšie LED svetlá sa umiestnili tiež na vnútornú stranu dverí, aby osvetľovali prahy dverí a zvýšili tak bezpečnosť vodiča pri nastupovaní a vystupovaní z vozidla v noci.

Pre optimálnu bezpečnosť vodičov, ich nákladu a účastníkov cestnej premávky je k dispozícii tiež celý rad doplnkov vrátane mechanického zariadenia proti vniknutiu (bezpečnostný zámok dverí), kamier, senzorov alebo zasklená časť dverí zaisťujúca vynikajúcu viditeľnosť chodcov a cyklistov.

A napokon núdzové použitie parkovacej brzdy znižuje riziko samovoľného pohybu vozidla vo chvíli, keď vodič opúšťa kabínu a dvere sú otvorené. Núdzový systém sa automaticky aktivuje a zabráni pohybu vozidla.

 

  • Zníženie spotreby paliva a optimalizovaná údržba

3 % úspora paliva

Aerodynamika kabíny sa vylepšila v okolí prednej mriežky a predĺžením blatníka, ktoré zlepšujú obtekanie vzduchu.

Vozidlá boli vybavené novou technológiou, ktorá prispieva k ďalšiemu znižovaniu paliva. Patrí k nim nová verzia prediktívneho tempomatu Optivision a optimalizovaný tempomat s dvoma voliteľnými jazdnými režimami. Režim „Eco on“ je východiskovým režimom a optimalizuje spotrebu paliva úpravou zrýchľovania, radenia, tempomatu a spomaľovania, zatiaľ čo režim „Eco off“ umožňuje vodičovi zmeniť jazdný režim. Indikátor poskytuje vodičovi v reálnom čase informácie o jeho štýle jazdy; čím väčší počet lístkov, tým úspornejšia jazda.

Nová funkcia „Pulse and Glide“ ďalej zlepšuje spotrebu paliva tým, že udržuje rýchlosť vozidla okolo nastavenej hodnoty tempomatu (+/− 2 km/h).

Nové vozidlá Renault Trucks T a T High sú štandardne vybavené pneumatikami triedy A, ktoré sú z hľadiska spotreby paliva najúčinnejšie na trhu.

 

  • Nová ponuka služieb

Optimalizovaná údržba vďaka Excellence Predict

Renault Trucks vyvinul novú technológiu na pravidelnú aktualizáciu softvéru vozidla v čase, ktorý požaduje zákazník, a bez nutnosti návštevy servisu.

Táto nová technológia je súčasťou ponuky služby Excellence Predict, ktorá umožňuje výrobcovi reagovať a predvídať poruchy vozidla skôr, ako k nim dôjde, a poskytovať zákazníkom viac pokoja pri prevádzke vozidiel, ktoré zostávajú dostupné a v prevádzke.

V praxi služba Excellence Predict ponúka:

- prepojený plán údržby, ktorý je dokonale prispôsobený používaniu vozidla

- monitorovanie komponentov, ktoré podliehajú opotrebovaniu, ako sú batérie, spojka alebo brzdové platničky

- inovatívnu technológiu na prevenciu porúch v reálnom čase na 80 % komponentov, ktoré môžu spôsobiť odstávku vozidla

- kolektívnu spoluprácu Renault Trucks a jej servisnej siete, ktorá umožňuje proaktívne riadenie údržby vozidiel, plánovanie hromadných servisných operácií a optimalizuje odstávky vozidla

 

Optimalizované návštevy servisu vďaka aktualizácii softvéru na diaľku

Odborníci v servisnej sieti Renault Trucks môžu vykonávať predbežnú diagnostiku vozidiel, aktualizovať funkcie a vykonávať úpravy na diaľku. Tým sa znižuje počet návštev servisu a optimalizujú sa termíny.

 

Predĺžené intervaly výmeny oleja až na 150 000 km

Pre vozidlá s 13-litrovými motormi Euro 6 je možné v závislosti od spôsobu používania a počtu najazdených kilometrov predĺžiť intervaly výmeny oleja až na 150 000 km alebo 18 mesiacov, čo prináša nižšie náklady na údržbu (práce a diely), optimalizovaný plán údržby s menším počtom návštev servisu a ďalšej úspory paliva.