Tlačová správa

T, C, K EVOLUTION

Paul Daintree, Renault Trucks Design Director.

GENÉZA DESIGNU

Renault Trucks mení vonkajší dizajn svojich modelov T, T High, C a K, ktoré vďaka tomu získajú sebavedomejší a modernejší vzhľad. Paul Daintree, riaditeľ dizajnu francúzskeho výrobcu, sa obzerá za genézou vzniku týchto nových modelov, ktoré ponúkajú vyšší komfort a produktivitu.

Tímy Renault Trucks Halle du Design pod vedením Paula Daintreeho pracujú od roku 2018 na vývoji modelových radov T, T High, C a K, v ktorých sa odráža úzka spolupráca s partnerskými zákazníkmi.

Úzka spolupráca so zákazníkmi pre čoraz optimálnejšiu užívateľskú skúsenosť

„Pre dizajnéra je zásadné, aby bol v centre jeho uvažovania a rozhodovania koncový používateľ," vysvetľuje Paul Daintree, riaditeľ dizajnu značky Renault Trucks. "V našom dizajnovom štúdiu sme uskutočnili spoločné pracovné stretnutia so zákazníkmi, vyrazili sme aj do terénu, na depa a diaľničné odpočívadlá, aby sme sa stretli s dopravcami a vodičmi, a aby sme pochopili ich potreby a reagovali na nich." Táto práca dizajnérskych tímov v teréne, informácie získané od dealerskej siete a odborné znalosti inžinierov Renault Trucks sa stali základom pre zmenu vozidiel z hľadiska štýlu a komfortu.

Odvážny, štýlový exteriér

Predná časť vozidiel bola prepracovaná s cieľom zväčšiť proporcie farebných plôch karosérie a umožniť lepšiu integráciu firemných farieb zákazníkov," hovorí Paul Daintree. Svetlomety boli kompletne prepracované: technológia LED poskytuje lepšie osvetlenie, ale zároveň umožnila konštruktérom znížiť veľkosť optiky a integrovať viac funkcií do menšieho priestoru. Nad svetlomety bol pridaný deflektor. "Proporcie prednej časti vozidla boli upravené, vzhľad vozidla je tak reprezentatívnejší, pôsobí sebavedomejšie a je okamžite rozpoznateľný."

Predná maska je prepracovanejšia a vytvára sofistikovanejší, automobilový vzhľad. Funkcia sklápania, pomocou ktorej je možné premeniť mriežku na sedadlo alebo schodík, zostáva vďaka svojej obľúbenosti u vodičov nezmenená.

V neposlednom rade sa zväčšila veľkosť loga Renault Trucks na prednej mriežke. "Máme skvelé nákladné vozidlá a na tento nový dizajn sme naozaj hrdí, preto sme sa ho rozhodli zdôrazniť," vysvetľuje riaditeľ dizajnu Renault Trucks.

Pohodlný a praktický interiér

V interiéri je kladený dôraz na pohodlie vodiča. "Čo sa týka jazdného komfortu, jednou z požiadaviek našich zákazníkov bolo, aby mali naše vozidlá polohu za volantom podobnú osobnému automobilu," pokračuje Paul Daintree. Nové modely Renault Trucks T, T High, C a K sú vybavené novým stĺpikom riadenia nastaviteľným v troch otočných bodoch prostredníctvom nožného zámku volantu a bezkľúčovým štartovaním. Vodiči si tak môžu ľahko prispôsobiť polohu za volantom tak, aby vyhovovala ich postave a preferenciám.

Vylepšenia sa dočkalo aj pohodlie na palube: "Rozhodli sme sa zlepšiť pohodlie štandardných lôžok zvýšením hrúbky, hustoty a zdvojnásobením počtu pružín v matraci." Pre úplné pohodlie bol pridaný aj ochranný poťah matraca.

Dizajnéri Renault Trucks vytvorili aj väčšie úložné priestory, pridali špeciálne úložné priestory na mobilné telefóny alebo tablety a umiestnili do ich blízkosti nabíjacie body USB. Navrhnuté boli aj úložné priestory, napríklad nová zásuvka na bezpečné uloženie notebooku alebo tabletu formátu A4.

A nakoniec, pre dokonalú relaxačnú atmosféru na palube boli látky a farby prispôsobené tak, aby zjemnili kontrasty a šetrili oči vodičov, ktoré sú počas jazdy vystavené značnému tlaku. "Hoci sú naše súčasné sedadlá veľmi obľúbené, rozhodli sme sa modernizovať materiály, najmä nahradením kožených sedadiel reliéfnou látkou. V súlade s exteriérom dávame najavo svoju hrdosť a logo našej značky  je na sedadlách umiestnené na viditeľnom mieste ," uzatvára Paul Daintree.