Share

Tlačová správa

T, C, K EVOLUTION DIZAJNOVÁ SÚŤAŽ ETS2

Enes Bolat

VÍŤAZOM SÚŤAŽE SA STAL TURECKÝ SÚŤAŽIACI

Vo štvrtok 8. júla, v živom vysielaní usporiadanom na Twitch účte spoločnosti SCS Software, organizátora hry Euro Trucks Simulator 2, oznámila značka Renault Trucks meno víťaza medzinárodnej dizajnovej súťaže, vyhlásenej v máji tohto roku. Víťazom súťaže sa stal 18-ročný turecký študent, Enes Bolat.

Osemnásťročný Enes Bolat má za sebou viac ako 2 200 hodín hrania a je vášnivým hráčom hry Euro Trucks Simulator 2. Mladý turecký študent však neplánuje stať sa vodičom kamiónu, chce sa venovať kariére v oblasti informačných technológií. Enes Bolat vytvoril svoj vlastný dizajn pomocou softvéru na spracovanie fotografií. "Pri tvorbe tohto dizajnu som sa inšpiroval svetom rallye vozidiel. Návrh som vytvoril pomocou špecializovaného softvéru, potom som ho vymodeloval a preniesol do hry," vysvetľuje mladík, ktorý strávil navrhovaním svojho vozidla Renault Trucks T High v 3D dva týždne.

Enes Bolat použil vo svojom návrhu tri hlavné farby: červenú, čiernu a odtiene sivej. Dizajn svetlometov je zvýraznený a podčiarknutý pridaním červených pruhov.

Kabínu lemuje šachovnicový vzor, ktorý odkazuje na rallye vozidlá a prednú časť doplňuje logo značky. Na bokoch vozidla s názvom "Renault Trucks Diamond Evolution" sa objavuje súbor čiernych línií , ktoré vytvárajú dojem rýchlosti a dodávajú vozidlu štíhly vzhľad.

„Vozidlá Renault Trucks som samozrejme poznal z hry Euro Trucks Simulator 2, ale až po uvedení nových modelov v hre, môj záujem o túto značku vzrástol," pokračuje Enes Bolat.

„Vzhľad modelov T a T High Evolution se mi okamžite zapáčil, najmä nový dizajn svetlometov. K účasti v súťaži ma motivoval prejav riaditeľa dizajnu Renault Trucks."  Mladý študent si nikdy nepredstavoval, že získa prvé miesto. „Je neuveriteľné vyhrať medzinárodnú súťaž v hre, ktorá ma baví už mnoho rokov, a mať svoj návrh oficiálne zaradený do hry."

Včera večer, počas akcie organizovanej značkou Renault Trucks a spoločnosťou SCS Software na Twitch účtu organizátormi hry Euro Trucks Simulator 2, mal Enes Bolat to potešenie, objaviť svoj návrh na skutočnom vozidle Renault Trucks T High.