Článok

7 kľúčových bodov pri prechode na elektrické nákladné vozidlá

Electromobilita

Renault Trucks E-Tech range

Aby sme dopravným a distribučným spoločnostiam pomohli s čo najpohodlnejším prechodom na elektromobilitu, vytvorili sme zoznam 7 kľúčových bodov, ktoré je dobré zvážiť pred konečným rozhodnutím. Boli pripravené odborníkmi Renault Trucks na základe spätnej väzby užívateľov elektrických vozidiel.

 

1. OVERTE SI, ŽE JE ELEKTROMOBILITA VHODNÁ PRE VAŠE PODNIKANIE

Akú vzdialenosť najazdia vaše vozidlá za deň, vracajú sa do firmy na konci dňa, operujete v centrách miest s obmedzeným prístupom, vaše dodávky robíte vo dne alebo v noci, môžete získať dotáciu? ... Než prejdete na elektrické nákladné vozidlá, je potrebné si zodpovedať mnoho otázok. To však nie je problém, pretože obchodný zástupca Renault Trucks je pripravený vám pomôcť a poradiť vám pri výbere elektrického vozidla, ktorá bude najlepšie vyhovovať vašim potrebám.

2. ZVOĽTE SPRÁVNY TYP ELEKTRICKÉHO VOZIDLA

V závislosti na prepravovanom náklade, hmotnosti vozidla, trasách, poveternostných podmienkach, požiadavkách na dojazd, dobe nabíjania batérie a faktoroch celkových nákladov na prevádzku vozidla, je k dispozícii niekoľko typov elektrických vozidiel. Každé z nich má svoj vlastný optimálny prevádzkový scenár, a preto je tu Renault Trucks, ktorý vám pomôže s analýzou vašich konkrétnych podmienok použitia.

3. ZVOĽTE OPTIMÁLNU PONUKU FINANCOVANIA

Náklady na obstaranie elektrického vozidla ovplyvňujú finančné modely dopravných spoločností! Dobrou správou však je, že tento dopad možno vyrovnať pomocou vhodnej formy financovania: štandardný úver, finančný alebo operatívny lízing atď.

4. POUŽÍVAJTE NAJVHODNEJŠÍ SYSTÉM NABÍJANIA BATÉRIE

Elektrické vozidlá Renault Trucks možno dobíjať veľmi jednoducho pomocou bežnej elektrickej zásuvky (pre Renault Trucks Master) alebo trojfázovej priemyselnej zásuvky (pre modely D a D Wide). Doba nabíjania sa pohybuje medzi šiestimi a dvanástimi hodinami a menej ako dve hodiny pomocou rýchlonabíjacej stanice, ktorú si môžete nechať inštalovať vo svojich priestoroch v spolupráci s našimi autorizovanými elektrotechnickými partnermi. Všetky naše nákladné vozidlá sú tiež plne kompatibilné s verejnými nabíjacími stanicami..

7 KEY POINTS TO CONSIDER WHEN SWITCHING TO ELECTRIC TRUCKS

 

5. POMÔŽTE SVOJIM VODIČOM ADAPTOVAŤ SA NA JAZDU S ELEKTRICKÝM VOZIDLOM

Prevádzka elektrického nákladného vozidla nie je obvykle problémom pre vodičov, z ktorých väčšina veľmi rada prechádza na elektrický pohon. Napriek tomu sú k dispozícii naši školitelia, ktorí sú pripravení poskytnúť podporu v rámci techniky ekologického riadenia alebo optimalizácie dojazdu batérie (jemné zrýchlenie, rekuperačné brzdenie atď.) 

6. VOĽBA VHODNEJ NADSTAVBY

S ohľadom na použitie vozidla, ponúka Renault Trucks veľké množstvo predpríprav, ktoré zjednodušujú montáž nadstavieb a inštaláciu potrebného zariadenia či už sa jedná o chladiacu nadstavbu, hydraulickú ruku alebo komunálnu nadstavbu. Sme pripravení pomôcť s výberom správneho riešenia a dodávateľa nadstavby. 

7. PREDĹŽTE ŽIVOTNOSŤ VAŠICH BATÉRIÍ

Tento posledný bod je zásadný pre každodennú prevádzku akejkoľvek prepravnej spoločnosti: Každé elektrické nákladné vozidlo musí poskytovať plný výkon bez ohľadu na rok výroby batérie. Preto zmluvy Renault Trucks zaručujú, že batéria vozidiel si udrží až 80% svojej energetickej kapacity (pre rady D Z.E a D Wide Z.E) po celú dobu trvania zmluvy. A to nemôže ponúknuť žiadny iný výrobca!

7 key points to switch to electric trucks teaser

Stiahnite si kontrolný zoznam a pripravte sa na prechod na elektrickú energiu!

Set canonical URL
Off