Dopravné riešenie

Spoľahlivosť elektrických nákladných vozidiel: jednoduchý prechod na elektromobilitu

Electromobilita

6min
Man charging a Renault Trucks E-Tech D

Elektrické vozidlá: Vyskúšaná technológia Renault Trucks

Renault Trucks bol prvým výrobcom úžitkových vozidiel, ktorý uviedol na trh rad elektrických vozidiel s hybridným nákladným vozidlom: Hybrys Tech Premium Distribution, ktorý bol uvedený na trh v roku 2009. V roku 2010 bolo do katalógu zaradené ľahké úžitkové vozidlo Maxity Electric. Potom sme v spolupráci s partnerskými zákazníkmi vyvinuli ťažkotonážne elektrické nákladné vozidlá v reálnych prevádzkových podmienkach a v roku 2018 sme uviedli na trh vozidlo Master Z.E. Zhromaždili sme tisíce dátových bodov s cieľom zlepšiť ich výkon: okrem spätnej väzby od vodičov aj údaje o batériách, infraštruktúre a riadení nabíjania.

Tieto skúsenosti nám umožnili ponúknuť dnes podnikom rad plne elektrických nákladných vozidiel druhej generácie, ktoré zabezpečujú úplný pokoj bez vplyvu na vašu ziskovosť. Podobne boli vyškolení aj naši odborníci, ktorí sa priebežne vzdelávajú v oblasti elektrických vozidiel; či už ide o inžinierov, ktorí navrhujú a konfigurujú vaše nákladné vozidlá, mechanikov, ktorí vykonávajú servis v našich dielňach, alebo predajcov v predajniach.

Renault Trucks E-Tech range

V súčasnosti sa nám zveruje množstvo dopravcov rôznych veľkostí spoločností, ktoré sa zaviazali k energetickej transformácii. Od uvedenia na trh v roku 2018 sme našim zákazníkom predali viac ako 400 vozidiel Master Electric. Tu je niekoľko nedávnych príkladov: po začatí dodávok do domácností s 20 vozidlami Renault Trucks E-Tech Master v roku 2020 prevzalo švajčiarske družstvo Migros Aare ďalších 20 vozidiel v roku 2021. Švajčiarska spoločnosť Feldschlösschen, dcérska spoločnosť skupiny Carlsberg, má od začiatku roka 2021 v prevádzke 20 vozidiel Renault Trucks E-Tech D, ktoré slúžia na absolvovanie každodenných rozvozov piva v horských oblastiach. V septembri 2021 sa rovnako rozhodla aj spoločnosť Urby (Groupe La Poste), francúzsky špecialista na logistiku prvej/poslednej míle, ktorá si objednala 20 vozidiel Renault Trucks E-Tech D.

Technológia elektrických vozidiel je najvyspelejšou a najefektívnejšou možnosťou dekarbonizácie vašej činnosti

Elektrická technológia je najlepšou možnosťou dekarbonizácie vašej činnosti, pretože je už vyvinutá a jej výkon sa neustále zlepšuje. Prevádzkový rozsah batérií sa stále zvyšuje, čo znamená, že do konca desaťročia budú pokryté všetky spôsoby použitia. Chceli by sme tiež zdôrazniť, že táto technológia produkuje nulové emisie NOx a pri prevádzke je tichá.

Okrem toho je dôležité zohľadniť celkový vplyv elektrickej technológie na znižovanie emisií CO2. V Európe sa totiž sektor elektrickej energie čoraz viac dekarbonizuje. Vyrába sa totiž najmä z obnoviteľných zdrojov energie alebo z jadrovej energie. V súčasnosti elektrické vozidlá predstavujú 55 % zníženie emisií CO2 v porovnaní s fosílnou naftou.

Z hľadiska energetickej účinnosti, dostupnosti, investičných nákladov a nákladov na používanie je elektrická energia najvyspelejšou alternatívnou energiou.

Prešli na elektrický pohon: svedectvá

Skupina Delanchy Group využíva elektrické nákladné vozidlá Renault Trucks

Každú noc dostáva 15 prémiových parížskych obchodov dodávky elektrickým kamiónom

Feldschlösschen : Od roku 2013 nám naše elektrické nákladné vozidlá poskytujú konkurenčnú výhodu

"V kopcovitých oblastiach a pri nízkych teplotách nám monitorovanie výkonu vozidla umožnilo dosiahnuť priemerný dojazd 220 kilometrov v zimných podmienkach."

The German company DB Schenker
Renault Trucks E-Tech D on the road

Nad rámec maximálneho dojazdu je najdôležitejšie ponúknuť vám prevádzkový dojazd prispôsobený vašim reálnym požiadavkám, bez ohľadu na vašu činnosť: mestská alebo regionálna distribúcia, dodávka na stavenisko alebo odvoz odpadu. Naši odborníci vám navrhnú model(y) elektrického nákladného vozidla, ktorý(é) je(sú) najvhodnejší(é) pre vaše profesionálne využitie a typ cesty, ktorú budú vaše nákladné vozidlá vykonávať. Sprístupníme vám simulačné nástroje a poskytneme flotilu elektrických nákladných vozidiel na testovanie v reálnych podmienkach. Vaše potreby máme pokryté našimi 16-, 19- a 26-tonovými vozidlami a po vašom zadaní ich môžeme prispôsobiť tak, aby mali správny počet batérií pre vaše požiadavky: od troch do šiestich.Väčšina našich zákazníkov si vo všeobecnosti vyberá nákladné vozidlá so štyrmi batériami.

Stále sa zvyšujúci výkon

Elektrická technológia sa neustále vyvíja a výkonnosť elektrických nákladných vozidiel je dnes porovnateľná s výkonnosťou dieselových vozidiel pri doručovaní a distribúcii.. Vďaka podnetom z investícií výrobcov automobilov a ťažkých úžitkových vozidiel účinnosť batérií stále napreduje: nielen z hľadiska prevádzkového dojazdu, ale aj schopnosti rýchleho nabíjania, najmä pri čiastočnom nabíjaní. Z dlhodobého hľadiska ide o základný trend, ktorý je podporovaný vytváraním špecializovaných infraštruktúr.

Infraštruktúra prispôsobená pre elektrické vozidlá

Paralelne s technologickým pokrokom sa rozvíja a zavádza aj ekosystém elektromobility. Na jar 2021 ACEA (Európske združenie výrobcov automobilov), ktorého členom je aj Renault Trucks, zverejnilo bielu knihu s cieľom identifikovať požiadavky výrobcov z hľadiska nabíjacích staníc v celej Európe. Cieľ je kvantifikovaný: do roku 2025 zabezpečiť 10 000 až 15 000 verejných nabíjacích miest a tento počet zvýšiť na 50 000 do roku 2030. Konkrétne hustota nabíjacích miest bude znamenať, že počas povinnej 45-minútovej prestávky vodiča každé 4 hodiny 30 minút bude možné zorganizovať nové okružné jazdy.

Komplexná a na mieru prispôsobená zmluva o údržbe pre úplný pokoj

Výkonnosť a životnosť batérií sú často zdrojom otázok zo strany prepravných spoločností. Aby sme vylúčili všetky zostávajúce pochybnosti, zaväzujeme sa zaručiť, že výkonnostná úroveň batérií neklesne pod 80 % kapacity nabitia batérie bez ohľadu na ich vek počas celej doby platnosti zmluvy. Sme jediný výrobca, ktorý je schopný prijať takýto záväzok. Na batérie Renault Trucks E-Tech Master sa vzťahuje záruka 8 rokov alebo 160 000 km. Po skončení doby prenájmu sa zaväzujeme prevziať batériu späť a riadiť jej druhý život a následnú recykláciu. Naša podpora šitá na mieru v podstate zaručuje, že váš elektrický vozový park môžete prevádzkovať s úplným pokojom.

Rovnako ponúkame zmluvu o údržbe, ktorá zahŕňa fixné mesačné platby kombinujúce financovanie, poistenie, servis, údržbu a záruku výkonu batérie. Môžete sa spoľahnúť na našich technikov, ktorí sú vyškolení v oblasti údržby elektrických vozidiel, a na hustotu našej siete pri servise vašich elektrických nákladných vozidiel s úplným pokojom.

Vďaka bezproblémovému a bezstarostnému prostrediu, ktoré vytvára naša podpora na mieru, vám môžeme s úplným pokojom pomôcť pri prechode na elektromobilitu: naši odborníci na finančné služby Renault Trucks vám poradia v súvislosti s finančnými a poistnými balíkmi, ktoré sú pre vás najvhodnejšie, vrátane financovania nabíjacej infraštruktúry. Budeme vás tiež informovať o dostupných balíkoch štátnej pomoci, o ktoré môžete požiadať.

Môžete využiť všetky naše odborné znalosti v oblasti elektrických vozidiel a naše know-how v oblasti údržby a servisu, aby bol váš prechod na elektrické vozidlá čo najjednoduchší. Neváhajte nás kontaktovať a dozviete sa viac.

Súhlasím s tým, že pri odoslaní tohto formulára bude spoločnosť Renault Trucks uchovávať a uchovávať moje osobné údaje tak dlho, ako to bude potrebné na vyhodnotenie poskytnutých informácií a na to, aby ma mohla spätne kontaktovať v súvislosti s touto konkrétnou témou. Moje údaje môžu byť tiež odovzdané partnerom a distribútorom spoločnosti Renault Trucks, ktorí budú môcť vybaviť moju požiadavku.
Set canonical URL
Off